close
Aktualności

Wicemistrz Niemiec lepszy od FC Porto

Wyjazd do Lipska był dużym wyzwaniem dla Smoków. Porto nie potrafiło znaleźć skutecznego sposobu na drużynę z Bundesligi, a mimo to zdobyło dwie bramki. Cały mecz rozegrał się w pierwszej połowie. Na szybką bramkę Orbana odpowiedział Aboubakar. W samej końcówce prowadzenie wicemistrzom Niemiec dali Forsberg i Augustin, ale stratę zdołał zmniejszyć Marcano.

Natomiast druga połowa może zaskakiwać. Pomimo niekorzystnego wyniku, Porto nie starało się specjalnie by spróbować dogonić rywali. Brakowało pomysłu, szwankowała skuteczność. W drugiej części spotkania Smoki oddały zaledwie jeden celny strzał na bramkę strzeżoną przez Gulacsiego. W rezultacie, wynik meczu nie uległ już zmianom i górą był RB Lipsk, który wygrał przed własną publicznością 3-2. W pełni zasłużenie.

Tym samym to niemiecka drużyna jest wiceliderem w grupie G, a FC Porto zajmuje trzecie miejsce z punktem przewagi nad… Monaco. Mistrzowie Francji i półfinaliści ostatniej edycji Ligi Mistrzów zostali pokonani na własnym stadionie przez Besiktas Stambuł, który z kompletem punktów przewodzi stawce. Przed rozpoczęciem rozgrywek, część osób twierdziło, że turecki klub będzie czarnym koniem w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów. Choć taka opinia początkowo wzbudzała uśmiech, to teraz coraz więcej osób zaczyna na poważnie spoglądać na możliwości Besiktasu.