Portugalia z sześcioma punktami w eliminacjach do Mundialu

Dwóch zawodników FC Porto zostało powołanych na mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2018 z Wyspami Owczymi (31 sierpnia) oraz Węgrami (3 września). Byli to Ricardo oraz Danilo Pereira. Nie odegrali oni jednak istotnej roli w zwycięstwach Portugalii 5-1 z Wyspami Owczymi oraz 0-1 z Węgrami.

Wyspy Owcze to rywal, którego uwielbia szczególnie Cristiano Ronaldo, który ma okazję poćwiczyć nieco strzelanie goli. Nie inaczej było tym razem, kapitan Portugalii zdobył trzy bramki i zanotował asystę, którą na gola zamienił William Carvalho. Wynik meczu ustalił natomiast Nelson Oliveira. Gola honorowego w 38 min. wywalczył dla Wysp Owczych Rogvi Baldvinsson. Strzelenie chociaż jednego gola takiemu rywalowi jak Portugalia jest dla Wysp Owczych dużym sukcesem. To spotkanie reprezentacji, obaj piłkarze Porto przesiedzieli na ławce rezerwowych.

W wyjściowej jedenastce w meczu wyjazdowym z Węgrami znalazł się natomiast Danilo Pereira, który rozegrał pełne 90 minut. Węgrzy stawili dzielny opór reprezentacji Portugalii, która wygrała zaledwie 1-0 po bramce Andre Silvy, któremu asystował Ronaldo. Warto podkreślić, że gospodarze od 30 min. spotkania grali w osłabieniu bo za agresywne uderzenie łokciem w twarz wyleciał Priskin. Faulowany był inny spec od takich zachowań w przeszłości – Pepe.

Portugalia w tych eliminacjach przegrała tylko jedno spotkanie. Ze Szwajcarką, która w grupie B lideruje z kompletem 24 punktów po ośmiu spotkaniach. 21 oczek ma na koncie Portugalia, która może się pochwalić dużo lepszym bilansem bramkowym niż Szwajcaria. Pierwsze miejsce Portugalczykom zapewni więc bezpośrednie zwycięstwo nad Szwajcarią 10 października. Wydaje się bowiem, że inne zespoły nie odbiorą już ani jednego punktu obu tym drużynom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *