close
AktualnościRelacja z meczu

Porto wciąż nie zwyciężone, szóste zwycięstwo z rzędu

Po zwycięstwie 4-0 w pierwszej kolejce nowego sezonu Primeira Liga nad Estorilem, piłkarze Porto udali się na mecz wyjazdowy do Tondeli. Od pierwszej minuty na boisko wybiegli: Casillas, Telles, Marcano, Felipe, Ricardo, Corona, Pereira, Torres, Brahimi, Aboubakar i Merega. Zabrakło bramkostrzelnego Brazylijczyka Soaresa, który w ostatnim spotkaniu nabawił się kontuzji uda.

Od samego początku to Porto było bardziej aktywne i tworzyło więcej sytuacji. W 37 minucie meczu padła jedyna bramka w tym spotkaniu. Do wybitej z pola karnego piłki dopadł Marega, który mocnym podaniem obsłużył Aboubakara. Pierwszy strzał Kameruńczyka wybronił Ramos, jednak wobec dobitki był już bezradny. Porto objęło prowadzenie.

W drugiej połowie wynik meczu nie uległ już zmianom, choć piłkarze Porto mieli bardzo dużo okazji do zdobycia kolejnych goli. Pod nieobecność Soaresa brakowało jednak skuteczności.  Tondela praktycznie nie istniała na boisku i Porto zasłużenie zdobyło kolejne trzy punkty w tym sezonie. Po sześć punktów zgromadziły na swoim koncie także Sporting i Rio Ave. W poniedziałek do tego grona dołączyć mogą drużyny Benfici i Guimaraes.

Cieszy nas dobra dyspozycja zawodników Porto, choć możemy mieć zastrzeżenia co do skuteczności. W przyszłych spotkaniach powinno być dużo lepiej, ponieważ do składu powróci Tiquinho Soares. Jego kontuzja nie okazała się groźna i w efekcie, Brazylijczyk musiał pauzować tylko jedno spotkanie.