Porto utrzymuje pozycję lidera po zwycięstwie z Setubal

W ostatnich tygodniach Smoki zmarnowały szanse na zbudowanie bezpiecznej przewagi na drugą część sezonu. Po 11 kolejkach Porto miało już cztery oczka przewagi nad Sportingiem Lizbona. Jednak dwa remisy z Aves i Benficą sprawiły, że przewaga bardzo szybko stopniała i w czternastej kolejce Porto musiało walczyć o obronę zajmowanej pozycji lidera.

Rywalem była drużyna Setubal, która w tym sezonie musi walczyć o każdy punkt by utrzymać się nad strefą spadkową. Porto nie zlekceważyło słabszego rywala i po pełnej dominacji odniosło zdecydowane zwycięstwo 0-5. W tym meczu oglądaliśmy popis dwóch aktorów, Aboubakara oraz Maregi, którzy byli autorami wszystkich pięciu bramek.

Aboubakar zanotował hat-tricka trafiając do siatki w 31, 45+4 oraz 68 minucie meczu. Marega skompletował double packa, a dodatkowo zapisał na swoim koncie asystę. Trzy trafienia Kameruńczyka pozwoliły mu przesunąć się na pozycję wicelidera w klasyfikacji najlepszych strzelców Primeira Liga. Marega natomiast zajmuje w tej klasyfikacji pozycję czwartą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *