Porto skromnie wygrywa z Bragą

Mecz bez większej historii, ale za to z przepiękną bramką. W czwartej kolejce Primeira Liga Porto podejmowało na wyjeździe Bragę. Mecze z tym rywalem zawsze są bardzo zacięte i nie obfitują w dużą ilość bramek. Tym razem, Porto w pełni kontrolowało całe spotkanie, ale wygrało z Bragą zaledwie 1-0 po przepięknej bramce Corony.

W siódmej minucie meczu po zamieszaniu pod polem karnym gospodarzy do piłki dopadł Corona, popisał się efektownym sombrero mijając defensora Bragi, Sequeirę. Zanim piłka zetknęła się z trawą Corona zdołał jeszcze uderzyć z powietrza i zdobyć piękną bramkę, która prawdopodobnie była najładniejszym trafieniem tej kolejki.

Później na boisku oglądaliśmy festiwal nieskuteczności z obu stron. Braga oddała 14 strzałów, lecz ani jednego w światło bramki. FC Porto natomiast strzelało 21 razy, ale zaledwie siedem prób było celnych. Przy tak wysokiej nieskuteczności z dwóch stron wynik meczu nie mógł ulec już zmianom i Porto mogło się cieszyć z kolejnych trzech punktów w tym sezonie.

Biorąc pod uwagę, że punkty pogubiły Benfica i Rio Ave, FC Porto do spółki ze Sportingiem są w tym momencie ostatnimi drużynami, które w tym sezonie w każdym meczu zdobywały komplet punktów. Obie drużyny mają więc 12 oczek na swoim koncie i liderują w tabeli. Warto podkreślić, że Porto jako jedyna drużyna w stawce, w tym sezonie nie straciła jeszcze ani jednej bramki. To zasługa solidnej obrony, świetnej dyspozycji Ikera Casillasa, a po ostatnim meczu, także rozregulowanych celowników graczy Bragi.

Teraz czeka nas dwutygodniowa przerwa ze względu na mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2018. Porto następny mecz rozegra 10 września przeciwko Chaves.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *