close
AktualnościRelacja z meczu

Porto skromnie wygrywa z Bragą

Mecz bez większej historii, ale za to z przepiękną bramką. W czwartej kolejce Primeira Liga Porto podejmowało na wyjeździe Bragę. Mecze z tym rywalem zawsze są bardzo zacięte i nie obfitują w dużą ilość bramek. Tym razem, Porto w pełni kontrolowało całe spotkanie, ale wygrało z Bragą zaledwie 1-0 po przepięknej bramce Corony.

W siódmej minucie meczu po zamieszaniu pod polem karnym gospodarzy do piłki dopadł Corona, popisał się efektownym sombrero mijając defensora Bragi, Sequeirę. Zanim piłka zetknęła się z trawą Corona zdołał jeszcze uderzyć z powietrza i zdobyć piękną bramkę, która prawdopodobnie była najładniejszym trafieniem tej kolejki.

Później na boisku oglądaliśmy festiwal nieskuteczności z obu stron. Braga oddała 14 strzałów, lecz ani jednego w światło bramki. FC Porto natomiast strzelało 21 razy, ale zaledwie siedem prób było celnych. Przy tak wysokiej nieskuteczności z dwóch stron wynik meczu nie mógł ulec już zmianom i Porto mogło się cieszyć z kolejnych trzech punktów w tym sezonie.

Biorąc pod uwagę, że punkty pogubiły Benfica i Rio Ave, FC Porto do spółki ze Sportingiem są w tym momencie ostatnimi drużynami, które w tym sezonie w każdym meczu zdobywały komplet punktów. Obie drużyny mają więc 12 oczek na swoim koncie i liderują w tabeli. Warto podkreślić, że Porto jako jedyna drużyna w stawce, w tym sezonie nie straciła jeszcze ani jednej bramki. To zasługa solidnej obrony, świetnej dyspozycji Ikera Casillasa, a po ostatnim meczu, także rozregulowanych celowników graczy Bragi.

Teraz czeka nas dwutygodniowa przerwa ze względu na mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2018. Porto następny mecz rozegra 10 września przeciwko Chaves.