Porto bez wzmocnień w ostatnim dniu okienka transferowego

Wczoraj w Portugalii kończyło się letnie okienko transferowe. FC Porto nie dokonało żadnych wzmocnień w swojej drużynie. Podsumowujemy więc najważniejsze ruchy Porto w letnim okienku. Klub zanotował bardzo duży zysk w wysokości 49 milionów euro.

Zawodnicy, którzy dołączyli do FC Porto w letnim okienku transferowym:

Oliver Torres – najważniejszy transfer tego lata z zawodników przychodzących. 23-letni napastnik wcześniej występujący w Atletico Madryt. Kosztował 20 milionów euro.

Vana Alves – 26-letni Brazylijczyk, który dołączył do Smoków z Feirense. Kosztował milion euro.

Dodatkowo, do pierwszej drużyny dołączyli zawodnicy kadry B: Rui Pedro, Joan Costa oraz Mikel Agu.

Zawodnicy, którzy odeszli z FC Porto w letnim okienku transferowym:

Andre Silva – zdecydowanie najpoważniejsza strata w ekipie Porto. 21-letni napastnik odszedł za rekordową w historii klubu kwotę 38 milionów euro do AC Milan.

Ruben Neves – to również była kluczowa postać w poprzednim sezonie w drużynie Porto. 20-letni pomocnik odszedł za 18 milionów euro do Wolverhampton.

Bruno Martins Indi – 25-letni obrońca odszedł do Stoke City za 8 milionów euro.

Laurent Depoitre – 28-letni belgijski napastnik również wybrał Premier League i dołączył do rewelacyjnie spisującego się beniaminka Huddersfield za 4 miliony euro.

Andreas Fernandez – hiszpański bramkarz opuścił klub za 2 miliony euro i odszedł do Villareal.

Mikel Agu – wypożyczony do Bursansporu za 300 tysięcy euro.

Adrian Lopez – wypożyczony do Deportivo La Coruna

Dodatkowo, klub opuścili zawodnicy, którym wygasł kontrakt w FC Porto, są to: Abdoulaye Ba, Jose Angel oraz Tiago Rodrigues.

Jak zatem widać, więcej zawodników opuściło klub w letnim okienku transferowym. Wydaje się, że największym osłabieniem będzie brak Andre Silvy, Rubena Nevesa oraz Adriana Lopeza. Mamy jednak nadzieję, że nowe nabytki FC Porto okażą się trafionymi inwestycjami i godnie zastąpią zawodników, którzy opuścili klub.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *