Legendarny Iker rozgrywa ostatni sezon w karierze?

Wiele spekuluje się na temat dalszej przyszłości Ikera Casillasa, obecnego golkipera FC Porto. Hiszpan już kilkukrotnie zabierał głos w sprawie zakończenia kariery. To ostatnie jego słowa z ubiegłego sezonu: „Zakończę swoją karierę kiedy zrobi to Buffon”. Nie od dziś wiadomo, że panowie po za boiskiem bardzo się nawzajem szanują. To w końcu dwie bramkarskie ikony ostatnich 15 lat.

Gianluigi Buffon wielokrotnie podkreślał jak bardzo marzy o zgarnięciu trofeum Ligi Mistrzów. W ostatnim sezonie było bardzo blisko, jednak ostatecznie Juventus uległ byłemu klubowi Casillasa – Realowi Madryt. Jednak Włoch po finale zmienił swoją decyzję i stwierdził, że chcę występować jeszcze przez jeden sezon do Mistrzostw Świata 2018.

Wielki włoski golkiper będzie miał wtedy 40 lat. Jednak patrząc na jego grę trzeba stwierdzić, że niektórzy bramkarze są jak wino, z wiekiem coraz lepsi. Iker jest młodszy od Buffona o trzy lata. On również marzył o tym by skończyć swoją karierę jako legenda jednego klubu. Był jednak zmuszony opuścić Santiago Bernabeu i przenieść się do FC Porto.

Casillas w Madrycie spędził 16 lat. Od roku 1999 do 2015. Wielokrotnie krytykowano Real, że legendzie klubu nie urządzono godnego pożegnania. Sam Casillas wciąż udowadnia, że jest znakomitym bramkarzem i niejednokrotnie potrafi uratować zespół z Porto przed stratą bramki. Czy rozgrywa swój ostatni sezon w karierze i rzeczywiście, tak jak Gigi Buffon zakończy swoją karierę po Mistrzostwach Świata w 2018 roku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *