Kolejne zwycięstwo z rzędu, Porto wygrywa z Chaves

Dyspozycja Porto w tym sezonie jest po prostu zachwycająca. Pięć spotkań, piętnaście punktów, dwanaście strzelonych bramek i ani jednej straconej. Prawie tak samo dobrym dorobkiem może się pochwalić jedynie Sporting Lizbona, który jednak posiada gorszy bilans bramkowy. Kolejnym klubem, który stał się ofiarą Smoków było ostatnie w tabeli Chaves, które przez portugalskich ekspertów jest wskazywane jako główny kandydat do spadku z ligi.

Porto od samego początku dominowało nad dużo słabszym rywalem, jednak po raz kolejny obserwowaliśmy główną bolączkę Smoków – skuteczność. Wbrew temu co pokazuje bilans bramkowy, Porto ma czasem duże trudności z wykorzystywaniem sytuacji stuprocentowych. W meczu z Chaves nie było inaczej, przynajmniej w pierwszej połowie. Na szczęście, zawodnicy Porto uregulowali celowniki na drugą część gry

Na drugą połowę spotkania wybiegł Soares, który powoli wraca do optymalnej dyspozycji i niedługo powinien wrócić do podstawowej jedenastki Porto. Był on autorem drugiego trafienia w sobotnim meczu. Można powiedzieć, na całe szczęście, ponieważ Soares źle wykonał rzut karny, ale po interwencji bramkarza naprawił swój błąd i skierował piłkę do siatki.

Pierwsze trafienie w dobrym stylu zaliczył Aboubakar, dla którego było to piąte trafienie w tym sezonie. W klasyfikacji najlepszych strzelców Kameruńczyk ustępuje tylko Jonasowi z Benfici Lizbona. Wynik meczu w 88 minucie meczu ustalił Marega, który wykorzystał świetne dogranie Torresa i strzałem z powietrza umieścił futbolówkę w siatce.  Nowy nabytek Smoków coraz lepiej radzi sobie w zespole prowadzonym przez Sergio Conceicao i pokazuje, że był wart tych 18 mln, które Porto musiało za niego zapłacić Atletico Madryt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *