Jak odżywiają się piłkarze? Zdrowy przepis na sukces

Doskonale wiadomo, że aby osiągać doskonałe wyniki w sporcie, nie tylko trzeba ćwiczyć. Kluczowe są jeszcze dwa czynniki: regeneracja oraz odżywianie. Bez nich nie można myśleć o zdobyciu najlepszej formy. Doskonałym przykładem na to, jak jeść są kopacze piłki. Ich jadłospis to idealny przepis na sukces w sporcie. Zatem jak odżywiają się piłkarze?

Białko

Podstawa regeneracji naszego ciała. Bez niego nie będziemy w stanie naprawić mikrouszkodzeń powstałych podczas treningu w naszych mięśniach. Najlepiej jest przyjmować dobre źródło białka z diety takie jak: białko jajka kurzego, pierś z kurczaka bądź indyka. Dla wegan może to być soja w różnej formie.

Węglowodany

Czyli nasze paliwo do treningu. Odpowiednia ich dawka zapewni nam energię na długi wysiłek na boisku. Przed samym treningiem i krótko po nim najlepsze będą węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym (IG) np. banan, gainer, bądź pieczone ziemniaki. Natomiast w pozostałych posiłkach dobrze sprawdzą się węglowodany o IG niskim tak, aby stabilnie dostarczać energię przed długi okres. Niski indeks glikemiczny mają: kasza gryczana, ciemne makarony i pieczywo (np. razowe).

Tłuszcz

Znakomitym źródłem tłuszczu są: ryby, oliwa z oliwek, awokado, olej lniany, orzech włoski i wiele innych pokarmów.

Owoce i warzywa

Oczywiście żadna zdrowa dieta nie obejdzie się bez dawki witamin! Błonnik także będzie pomocny. Owoce i warzywa to obowiązkowa część diety dla piłkarza.

Wzoruj się na diecie piłkarzy!

Odżywianie piłkarzy wiąże się ze zdrową, zbilansowaną dietą. Dzięki temu mają oni dużo energii do gry oraz szybko wracają do formy po ciężkich treningach dzięki przyśpieszonej regeneracji.

Na stronie altruismonline.com znajdziesz więcej informacji dotyczących diet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *