close
Aktualności

FC Porto pewnie ogrywa na wyjeździe Boavista

W późny sobotni wieczór, FC Porto mierzyło się w meczu wyjazdowym z Boavista. Spotkanie to od samego początku było prowadzone pod dyktando gości. Boavista nie potrafiła sprostać znacznie silniejszemu rywalowi i w całym meczu oddała zaledwie jeden celny strzał na bramkę strzeżoną przez Jose Sa, który zadomowił się w pierwszej drużynie Smoków zastępując Ikera Casillasa.

Na bramki w tym meczu musieliśmy poczekać do drugiej połowy. W 50 minucie spotkania wynik w końcu otworzył Aboubakar, który sprytni umieścił piłkę w bramce technicznym uderzeniem. W 80 minucie na 2-0 podwyższył Marega, a wynik spotkania kilka minut później ustalił Brahimi. Porto zwyciężyło 3-0 i wciąż lideruje w lidze z przewagą dwóch punktów nad Sportingiem.

Jednak przed Smokami już w środę dużo trudniejsze wyzwanie. Na Estadio do Dragao zawitają wicemistrzowie Niemiec z Lipska. Dla Porto będzie to być może ostatnia szansa by powalczyć o fazę pucharową Ligi Mistrzów. Na ten moment tracą sześć punktów do Besiktasu, oraz jedno oczko właśnie do piłkarzy Lipska. Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco, a od jego wyniku w dużej mierze może zależeć kto z tej dwójki wystąpi w fazie pucharowej.